הקליניקה של אורי אלישר נפתחה ב-1996, ומוענקים בה טיפולים לבעיות רפואיות רבות, הן של הגוף והן של הנפש, לצידה של הכוונה רוחנית המבוססת על היכרותו את גישות הבודהיזם, הזן והטאו.
משנת 1996 טיפל אורי אלישר באלפי מטופלים ומטופלות, בני כל הגילאים. פריצת דיסק, מיגרנה, בחילות הריון, סחרחורות, בעיות עיכול, נשימה, עור ועוד, בכולן אורי אלישר מטפל בשיטת הריפוי המופלאה שעמדה במבחן הזמן - הרפואה הסינית המסורתית. הרפואה הסינית היא אוצר ידע הכולל בתוכו דרכי אבחון יחודיות וכלי טיפוליים חסרי תחליף כמו ריפוי במגע (שיאצו), דיקור סיני, צמחי מרפא, כוסות רוח, מוקסה, ועוד. אורי אלישר 'תופר' לכל מטופל את הגישה הטיפולית המתאימה לו ביותר מתוך ארגז הכלים הבלתי נדלה של הרפואה הסינית. ניסיונו הקליני העשיר הופך כל מפגש טיפולי לחוויה מרתקת, נעימה ומרפאת.
אורי אלישר הינו מורה ותיק למקצועות הרפואה הסינית ולשיאצו וניהל את מגמת השיאצו במכללות מובילות בארץ כמו מכללת מדיסין, והמכללה האקדמית בוינגייט.

רפואה סינית ואקופונקטורה

דיקור סיני.
רפואה סינית ואקופונקטורה
אקופונקטורה (Acupunture) הינה שיטת ריפוי המבוססת על החדרת מחטים לנקודות מיוחדות (המכונות נקודות דיקור) המצויות לאורכם של ערוצי האנרגיה, המרידיאנים. באמצעות גירוי נקודות הדיקור ניתן להשפיע על תפקודו הלקוי של איבר פנימי כזה או אחר. באדם בוגר מקובל להחדיר כ-10 מחטים בממוצע למשך כ-20 דקות. הטיפול אינו כואב ואף משרה תחושת רוגע. בילדים מדובר במחטים דקות במיוחד ובמשך זמן קצר יותר. בתינוקות מדובר על מספר רגעים. הטיפול באקופונקטורה יעיל ביותר לטיפול בכאב, מצבים נוירולוגים, מתח, הפרעות שינה, מחלות שונות, שימור הבריאות, פוריות ובעיות בתפקוד המיני. ההשערה הרפואית היא שהדיקור הסיני מווסת את מערכת העצבים ומעודד הפרשת אנדורפינים ואנקפלינים (רכיבים נוגדי כאב ודלקת), אך מי שחווה את הטיפול באקופונקטורה ידע לומר שמדובר בחוויה עמוקה ורחבת היקף הרבה יותר.
טיפול עזרה ראשונה לתלמיד הבכיר ניצן, שנפגע ברגלו במהלך אימון קראטה. הסרטון מוצג על מנת להראות שדיקור סיני אינו כואב! הקשיבו לדבריו של ניצן. צולם במכון הקראטה, 2017

שיאצו

מגע יפני מרפא.
שיאצו
שיאצו (Shiatsu) הינה שיטת טיפול יפנית מבוססת מגע, שמקורה ברפואה הסינית. באמצעות מגע מיומן מופעלים הערוצים האנרגטיים – המרידיאנים – ואנרגיית החיים – הצ'י. הטיפול בשיאצו נעים מאוד ואפקטיבי מאין כמוהו לקשת רחבה של הפרעות כגון: כאב, אי שקט, חרדה, דיכאון, חולשה, בעיות גינקולוגיות, בעיות במערכת העיכול והנשימה ועוד. כמו כן מצויין השיאצו לשימור הבריאות ולטיפוחה. אני נוהג לשלב במהלך הטיפול את השיאצו והאקופונקטורה, כנהוג במזרח. לשיאצו אפקט כללי ורחב יותר מהאקופונקטורה אך הוא עונה על הצורך האנושי הבסיסי במגע ופותח את הערוצים/מרידיאנים והופך את הטיפול באקופונקטורה לנגיש ואפקטיבי יותר. הטיפול מתבצע על פי רוב כשהמטופל/ת בלבוש מלא. המטפל נעזר באצבעותיו, כפות ידיו ומרפקיו כדי להתאים את עוצמת המגע לנוחות המטופל/ת. שיאצו זה פשוט תענוג.
מלמד טכניקת 'קלאפינג' בכנס השיאצו הישראלי, 2015
 
מלמד טכניקת 'אנטסו' בכנס השיאצו הישראלי, 2015
 
מלמד טכניקת 'קאנביקי' בכנס השיאצו הישראלי, 2015
רכיב טקסט. לעריכת הרכיב ולשינוי הטקסט לחצו כאן
קנאקים ומניפולציות לעמוד השדרה, בוצע בסוף אימון קראטה.. 2018
 

כוסות רוח

השיטה שאפילו הרמב"ם העריץ.
כוסות רוח
כוסות רוח (Cupping) הינה שיטת ריפוי עתיקה שהיתה נהוגה לא רק בסין אלא גם באירופה, אסיה, אפריקה והמזרח התיכון. אפילו הרמב"ם העריך אותה מאוד ודיבר בשבחה. כוסות הרוח נצמדות אל העור בעזרת ואקום המושג באמצעים שונים, ובכך מגרות את נקודות הדיקור ואת זרימת הצ'י במרידיאנים. שיטה זו יעילה מאין כמוה בטיפול בשפעת והצטננות (בשלביה המוקדמים), בהרפיית שרירים ובהפגת כאבים, בטיפול בהפרעות נשימה, עיכול ועוד. הטיפול בכוסות רוח נעים, מרגיע ומשחרר מאוד!
תחילת המילניום, מתארח בתכניתה של רבקה מיכאלי בנושא כוסות רוח :)
 
מרצה בנושא כוסות רוח בקונגרס הבינלאומי לרפואה סינית בישראל, 2011.
בסרטון מודגמות כוסות רוח בשאיבת ואקום וכוסות זכוכית עם אש.

 

צמחי מרפא

הרוקחות הסינית לבריאות ועוצמה.
צמחי מרפא
צמחי המרפא המשמשים לרפואה מתועדים בסין כבר אלפי שנים. תורת העשבונאות (השימוש בצמחי מרפא – ולמען האמת גם במינרלים וברכיבים אורגניים) הוא אולי התחום הנרחב והנכבד ביותר של הרפואה הסינית, המקבילה לפרמקולוגיה (תורת הרוקחות) של הרפואה המודרנית. באמצעות צמחי מרפא סיניים ניתן לטפל במגוון מצבים רפואיים (למשל כאב, חוסר פוריות, נדודי שינה וכו'). צמחי המרפא עשויים להינתן כמרקחת, משחה, שמן, רטיה, גלולה או מיצוי אלכוהולי. הטיפול בצמחי מרפא יכול לעמוד בפני עצמו או לתמוך ולהאיץ שיטות נוספות כגון דיקור ושיאצו.

מוקסיבציה

שיטת החום המרפא.
מוקסיבציה
מוקסיבציה (חימום באמצעות מוקסה) היא אמצעי עתיק לחימום, גירוש קור, הנעת נוזלים וחיזוק הגוף. מדובר בהבערת צמח סיני ממשפחת הלענה וניצול החום והעשן שהוא מפיק על מנת להשיג את התוצאות הרצויות – חיזוק וחיסון, הפגת כאב ושיקום תנועה ואף היפוך עובר..
בסרטון זה אני מדגים טיפול עצמי במוקסיבציה, לאחר פריקת אצבע שחוויתי במהלך אימוני קונג פו בתחילת שנות ה-2000. הקול שלי קצת מצחיק בסרטון הזה.. :) אבל המידע חשוב.
 

אלקטרו-אקופונקטורה

להזרים את נקודות הדיקור..
אלקטרו-אקופונקטורה
אלקטרו-אקופונקטורה - השראה חשמלית בתדר נמוך למחטים, היוצרת אפקט משמעותי יותר בכל הקשור להתמודדות עם כאב והגבלה בתנועה

אוריקולותרפיה

בריאות ואיזון דרך האוזן.
אוריקולותרפיה
מחטים זעירות או כדוריות מתכת קטנות משמשות לגירוי נקודות רפלקס רבות מספור (!) הפזורות על פני האפרכסת. הטיפול באוריקולותרפיה יעיל ביותר להתמכרויות שונות (בעיקר עשיון סיגריות),לירידה במשקל ולמיגור סימפטומים כמו כאב, יתר לחץ דם, בעיות עור וכו'. השילוב בין אוריקולותרפיה לאקופונקטורה מעניק נותן מענה מצויין גם לתופעות הרפואיות (הסימפטומים) וגם לגורמים העמוקים שלהן.

גוואשה

השיטה הסינית לניקוי רעלים ופתירת כאב.
גוואשה
משתמשים בשיטה זו כדי להשיג תוצאה דומה – אך לעיתים חזקה יותר – לטיפול בכוסות רוח. לעיתים משלבים בין השיטות כלומר מניחים כוס רוח על אזור משומן ולאחר שהושג הואקום הנדרש, מסיעים את כוס הרוח הלוך ושוב על פני האזור המטופל. גוואשה לצורותיה מתאימה יותר לטיפוסים חזקים ואינה מיושמת במקרי חולשה וחוסר. אגב, סוג מעודן של גוואשה מיושם על אזור הפנים כחלק מהרפואה הסינית הקוסמטית, למטרות הצערת עור הפנים.

יעוץ תזונתי

להזין, לא סתם לאכול.
יעוץ תזונתי
בניגוד לתורת התזונה המערבית, המסווגת מאכלים כרצויים או לא, מתאימה שיטת התזונה הסינית את סוגי המזונות ספציפית למטופל בהתאם למצבו הבריאותי, נטיותיו, גילו וכו'. כתוצאה מכך מתקבל מגוון עשיר של תפריט תזונתי בו יכול המטופל להשתמש על מנת לטפח את בריאותו, להשיג משקל גוף רצוי, להתחזק, לטהר עצמו מרעלים שונים וכו'. תזונה נכונה היא עמוד תווך מרכזי במסע להשבת הבריאות.

הכוונה ויעוץ רוחני

יעוץ והכוונה ברוח משנתם של חכמי המזרח העתיק.
"אל סודות המזרח הרחוק נחשפתי עוד בגיל צעיר. אמא שלי תרגלה יוגה כבר בשנות ה-70' ואבא שלי שלח אותי ללמוד ג'ודו כשהייתי בכיתה ד'. המסע שלי התחיל אז ולא הסתיים עד היום. במהלכו אספתי כלים רבים - התפתחותיים, טיפוליים, תודעתיים. גישות הבודהיזם, הטאואיזם והזן משכו ריתקו אותי מרגע שנחשפתי אליהן במהלך לימודיי הרפואה הסינית והשיאצו, ומאז שיננתי ספרים וקלאסיקות, למדתי אצל מורים גדולים ותרגלתי מדיטציות ואימונים משני-תודעה ממסורות רבות. עם הזמן התגבשה אצלי הבנה מעמיקה יותר של מהות הקיום, מהות הסבל האנושי והדרכים להפחתתו. תחילה יישמתי תובנות אלה כלפי עצמי, וממש בניתי את מי שאני מתוך קשיי חיי, שהיו מורכבים למדי. לאחר מכן, באופן טבעי ולא מתוכנן, התחלתי לדבר על כך עם מטופלים, תלמידים ומתאמנים שלי. ראיתי בשינוי המבורך שהדבר חולל. ומאז את כל מה שאני עושה, בקליניקה, בדוג'ו, במכללות השונות ובמפגשים בינאישיים, מלווים מסרים מלאי השראה מתוך סודות המזרח הרחוק שאספתי. בקליניקה במיוחד, אני מקשיב למטופליי ואז מייעץ ומכוון אותם ברוח המאסטרים, בתוספת ניסיון החיים שלי כאדם וכמי שמטפל בבני אדם במשך למעלה מ25 שנה."

הכוונה ויעוץ רוחני נועדו בעיקר לאלה החווים קושי ריגשי, מתח, אי שקט וחרדה, חוסר בהירות מנטאלי והתמודדות עם סוגיות וקשיים בחייהם האישיים.

צרו קשר עם הקליניקה

0545-336-989 - אורי אלישר
orielishar@gmail.com


שעות הפעילות:
יום א' 09:00 עד 21:00
יום ו' 09:00 עד 16:00

כתובת: היסעור, רמת השרון, ישראל
קליניקה לרפואה סינית ושיאצו, מומחה בטיפול בכאב.

ממליצים

x

#{title}

#{text}

#{price}